O projekcie

Równe szanse edukacyjne i rozwojowe dla młodzieży

DigiStar – pracuj w sieci samodzielnie! to projekt edukacyjno-rozwojowy dedykowany dla młodzieży z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczychrealizowany w ramach szerszego programu społecznego i strategii CSR firmy Capgemini, we współpracy z Fundacją One Day, szkolą językową Select Training Solutions oraz trenerką kompetencji biznesowych i coachem Katarzyną Wolską

Projekt oferuje bezpłatne szkolenia i warsztaty edukacyjne, rozwojowe, językowe i informatyczne dla młodzieży i ma na celu pomoc w budowaniu kluczowych kompetencji społecznych i niezbędnych umiejętności cyfrowych, oraz wsparcie młodych osób w drodze do usamodzielnienia i odnalezienia się na rynku pracy.

Zajęcia w ramach wolontariatu poprowadzą eksperci  z obszaru biznesu i IT z firmy Capgemini, a także osoby publiczne oraz trenerzy i eksperci z innych organizacji, dzieląc się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kształtujemy nowe kompetencje w cyfrowym świecie

DigiStar to jedna z inicjatyw Capgemini, która oferuje całkowicie bezpłatne szkolenia wspierające rozwój kompetencji miękkich, społecznych i cyfrowych. Program realizuje strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, która otwiera możliwości równego dostępu do edukacji, podnoszenia kompetencji z obszaru IT, szczególnie wśród osób i grup wykluczonych lub mniej uprzywilejowanych, co pozwala przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu ze względu pochodzenie społeczne, status ekonomiczny czy poziom wykształcenia.

Firma udostępnia też bezpłatne kursy z podstaw informatyki dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów na platformie CYBERPLAC.PL >>>

Organizator

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w branży, firma cieszy się zaufaniem klientów w zakresie kompleksowej realizacji nowoczesnych usług biznesowych. Grupa specjalizuje się w tworzeniu strategii, projektowaniu rozwiązań, a także działaniach operacyjnych, opartych na innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się technologiach chmurowych, sztucznej inteligencji, jak również na sieciach komputerowych i danych, oraz inżynierii cyfrowej, nowoczesnych platformach i oprogramowaniu.

W Polsce Capgemini działa od 1996 roku i jest największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług biznesowych w kraju, którego centra biznesowe są zlokalizowane w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Warszawie, oraz w Lublinie. Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 16 mld euro w 2020 roku. Firma od kilku lat corocznie otrzymuje certyfikat Top Employers Polska. Przyznawany jest firmom oferującym najlepsze warunki pracy, a atutami firmy jest też wyróżniająca się kultura pracy, swobodna atmosfera, współpraca przy ambitnych projektach na światową skalę.

Partnerzy

Fundacja One Day powstała po to, by wspierać młodzież i dzieci z Domów Dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski poprzez dwie niezależne inicjatywy: #GWIAZDKĘ ONE DAY, organizowaną raz w roku, oraz całoroczny projekt #USAMODZIELNIENI. Fundacja powstała z własnych doświadczeń i jest tworzona wspólnie z dziećmi.

Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji:  “Byłam w domu dziecka, o swoich biologicznych rodzicach wiem tylko tyle, że musieli istnieć. Miałam dużo szczęścia, spotkałam odpowiednich ludzi, którzy mi pomogli w odpowiednim momencie wskazując drogę, zaopiekowali się mną, dali to co mogli i to co potrafili. Chciałam się uczyć, miałam motywację i dużo wdzięcznosci do tego, co dzieje sie wokół – wiedziałam też, że chce oddać choć po części to, co do mnie przyszło. Pewnego dnia postanowiłam zorganizować gwiazdkę dla Dzieci z Domów Dziecka – obiecałam to sobie jako mała dziewczynka.

I tak się zaczęło. Kolejne lata mijały – gwiazdki stawały się coraz większe. Przybywało maluchów – rozdwajały się paczki. Z każdym rokiem uczyłam się, co należy poprawić, a na co zwrócić szczególną uwagę. W ten sposób powstała internetowa “Tabela marzeń”, dzięki której każde dziecko mogło spełnić swoje marzenie ufundowane przez  anonimowych Mikołajów z całego świata!

Działam, bo jestem przekonana, że – tak jak brzmi hasło Fundacji One Day – „jeden dzień może zmienić nasze życie”. Zależy mi na tym, aby podnosić wiarę w siebie, motywować i pokazywać, że każde nawet najbardziej niewyobrażalne marzenie może się spełnić, a fakt trudnego dzieciństwa nikogo nie skreśla, a wręcz powoduje że stajemy  się silniejsi!

Katarzyna Wolska

Kim jest? Od prawie 20 lat jest międzynarodowym trenerem, coachem, wykładowcą studiów podyplomowych i przez zamiłowanie do pracy głosem, logopedą. Kiedyś była dziennikarzem Radia RMF, a wcześniej absolwentką Akademii Muzycznej. Wierzy, że nic nie jest na zawsze, dlatego ciągle się uczy nowych dziedzin.

Na co dzień pracuje z najwyższą kadrą menadżerską, przedsiębiorcami, młodymi artystami. Menadżerom pomaga rozwijać siebie i biznes, wspiera w trudnych decyzjach, uczy jak rozwijać innych ludzi. Jest również ekspertem od profilów osobowości.

Dla przyjemności pracuje głosem jako lektor lub konferansjer, czasami coś napisze (współautorka dwóch części książki „Vademecum trenera” współpracowała jako dziennikarz z branżowymi miesięcznikami).

Wartości w pracy, a zwłaszcza podczas indywidualnej pracy punktem wyjścia jest osobisty potencjał i talent uczestniczków. Ich wzmacnianie, bądź odkrywanie, to ważny cel jej pracy. Nie akceptuje kłamstwa i „pracy na pół gwizdka”. Ceni sobie serdeczność i uważność na drugiego człowieka. Żyje według powiedzenia: “wczoraj już było, jutra jeszcze nie ma, a dziś, właśnie jest. Brak planu na dziś, to zaplanowana porażka jutra…”.

Prywatnie uwielbia taniec, sport, Indie.

Select Training Solutions od prawie 20 lat realizuje kursy językowe i szkolenia umiejętności miękkich w ponad 15 językach obcych. Wszystkie kursy skoncentrowane są na komunikacji i poprawie płynności i swobody mówienia, rozwijają przede wszystkim praktyczne umiejętności językowe.Doświadczeni lektorzy i trenerzy Select tworzą autorski program nauczania indywidualnie dla każdej grupy. Dzięki temu zajęcia są profilowane pod konkretne potrzeby ich uczestników a każda godzina kursu językowego jest dla nich przydatna i interesująca. 

Select Training Solutions uczy jak używać języków, nie tylko je znać. Od ponad 4 lat doskonali metodologię zajęć prowadzonych online. Dzięki temu może uczestnikom  kursów zagwarantować, że zajęcia prowadzone zdalnie są równie efektywne i angażujące co zajęcia stacjonarne w sali. Select Training Solutions działa na terenie całego kraju obsługując klientów we wszystkich większych miastach Polski, głównie z sektora Shared Services, ITO i BPO. Pracuje z największymi firmami o międzynarodowym zasięgu. Z firmą Capgemini Polska współpracuje szeroko od ponad 10 lat, realizując zarówno kursy językowe, szkolenia kompetencji miękkich jak i weryfikacje językowe, tłumaczenia i nagrania studyjne. 

“Języki obce to nasza specjalność!”

Przewiń do góry